LA DISCONTÍNUA

Jornada sobre Festivals i Esdeveniments Culturals Temporals a les Comarques de Castelló

Programa de La Discontínua II

Programa de La Discontínua II

Programa de La Discontínua II

Una vegada tancada la participació dels últims noms dels professionals, els festivals i els projectes que ens acompanyaran en aquesta segona edició de «La Discontínua» que tindrà lloc els propers dies 22 i 23 de novembre a la localitat de Vilafranca (Capitalitat cultural de la Comunitat Valenciana 2019).

L’estructura del programa de les jornades quedaria de la següent manera:

 

La Discontínua 2019

Dates:

– Divendres i dissabte, 22 i 23 de novembre de 2019

Lloc:

– Casa Social (Vilafranca)

 Programa:

 

Divendres 22 de novembre

(18:30h) Acreditacions

(18:45h) Benvinguda i inauguració. Institucional.

(19:00h) Taula redona / descentralització de la cultura: Rafa Tormo Cuenca (president de l’Associació d’Artistes Visuals de València, Alacant i CAstelló- AVVAC), Albert Monfort López (Director del SASC de la UJI) i Silvia Colom Monferrer (Alcaldessa de Vilafranca).

(20:15h) Actuació Contacomtes per adults “Contar con los amigos” amb Nono Granero (Càmping Llosar)

Sopar al “Camping El Llosar” i a continuació “Concert de Música.”(cal reservar)

 

Dissabte 23 de novembre

(09:15h) Acreditacions

(10:00h) Gestió de públics: segmentació i estratègies.

  • Conferència o Taula redona / Noms:
    • Coordinador: Blai Garcia
    • FIT Vila-real
    • Sara Cano

(11:30h) Conèixer millor les iniciatives

  • Dinàmica participativa; xarxes de treball / associació-col·lectiu.

Coordinada per Eugeni Trilles

 

Pausa / Cafè

 

(13:00h) Retorn social dels esdeveniments culturals

  • Taula redona / Noms:
    • Coordinadora: Rafa Tormo
    • Nicolás Barbieri
      • Noves polítiques, noves mirades i metodologies d’avaluació. Com podem avaluar el retorn social de les polítiques culturals?
    • Eugeni Trilles, projecte FAVA365 (declarat projecte d’interés social).

 

Pausa / Dinar (La Escudella)( Cal reservar en la Inscripció)

 

(17:00h) Castelló: territori cultural (presentat per Azaila)

  • Showcast d’experiències culturals + Debat obert
    • Projectes:
      • ULTRASONS
      • Xilòfag
      • Marte
      • Aplec dels Ports
      • Maig di Gras
      • Imaginaria
      • PERA

(19:00h) Cloenda.

(19:30 h) Concert de Santa Cecília de la UMV (Casa de la Música)